Parafia Greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim

Нові норми Постів!!!

post2

Проповідь Патріарха

Ostatnio dodane


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /cerkiew.gorowo.pl/templates/gorowo/functions.php on line 202

Witaj

Udostepnij

IMG 9420Слава Ісусу Христу!


Witamy na oficjalnej stronie internetowej Parafii Greckokatolickiej p.w.Podwyższenia Krzyża Świętegow Górowie Iławeckim. Witryna została stworzona, aby przybliżyć Wam historię naszej parafii, działalność duszpasterską, bogactwo liturgiczne wschodniej tradycji oraz wydarzenia odbywające się w parafii. Warmia i Mazury jest regionem, w którym od roku 1947 zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy grekokatolików. W Górowie Iławeckim jest to szczególnie widoczne - pomimo wielu trudności już od roku 1957 sprawowane są nabożeństwa, a od roku 1981 parafia posiada największy obiekt sakralny w mieście.

Górowska świątynia jest „perełką” całego regionu. Dawny kościół ewangelicki zbudowany w XIV w.  zachwyca każdego, kto do niego wejdzie największym na Warmii barokowym stropem z XVII w. a wraz z Ikonostasem oraz malowidłami prof. Jerzego Nowosielskiego tworzy niepowtarzalny klimat. Kompilacja sztuki wielu epok oraz tradycji Wschodu i Zachodu tworzy niepowtarzalne przeżycie duchowe, które pozostaje w pamięci każdego kto chociaż raz odwiedzi górowską cerkiew.

Zapraszamy do obejrzenia naszej świątyni (więcej informacji w zakładce Nabożeństwa) oraz do regularnego odwiedzania naszej witryny, na której wkrótce pojawi się  wiele innych ciekawych informacji.

Proboszcz ks. Jan Łajkosz

Administrator strony Igor Hubacz

Udostepnij

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz jako gość

0
Komentarze | Dodaj swój
  • Brak komentarzy

cg

MPR

MPR BANER 300-dpi CMYK-druk

Linki

uhkc logo 
peremyszl logo 
wroclaw logo 
seminar logo  
ContentFileLogo UA 5